kasza2go.pl

Kasza2go.pl – zdrowie, dieta lifestyle, moda

Lifestyle Zdrowie

Sińce pod oczami – przyczyny powstawania.

Sińce czyli inaczej cienie pod oczami są wyglądają bardzo nieestetycznie. Każda osoba, która je posiada wygląda jakby miała bardzo zmęczoną twarz, dlatego kobiety ukrywają je pod warstwą korektora. Cienie pod oczami często można zaobserwować również na twarzy dziecka, jednak bez względu na to u kogo występują należy niezwłocznie znaleźć ich przyczynę.

O czym świadczą sińce pod oczami

Tego typu problem zazwyczaj doskwiera osobą przemęczonym i niewyspanym. Organizm człowieka, gdy nie jest odpowiednio zregenerowany, pod postacią sińców objawia się pod oczami. Cienie doskwierają także osobą starszym, ponieważ ich skóra z wiekiem robi się cieńsza co sprawia, że uwidocznione zostają naczynka oraz żyły. Nieodpowiednia dieta, stres, palenie papierosów czy nadmiar alkoholu, również przyczynia się do powstawania sińców pod oczami. Osoby przewlekle chore stosujące codziennie leki, tak samo zmagają się z tym problemem.

Cienie pod oczami a objawy chorobowe

Sińce pod oczami, które utrzymują się dłuższy czas mogą być przyczyną chorób. Jeżeli odczuwamy w ciągu dnia niepokojące objawy takie jak np.: bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, osłabienie należy wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Do chorób powodujących zmiany pod oczami możemy zaliczyć: cukrzycę, problemy z tarczycą, alergie, problemy z trzustką, wątrobą oraz śledzioną. Oprócz tego sińce pod oczami mogą być objawem nadciśnienia tętniczego, chorób nerek czy tez anemii. Cienie pod oczami mogą również świadczyć o odwodnieniu naszego organizmu lub zainfekowaniu go przez pasożyty. Niekiedy sińce pod oczami są wynikiem atopowego zapalenia skóry.

Leczenie cieni pod oczami

Jeżeli niepokoją nas zmiany pod oczami powinniśmy udać się do lekarza, który zleci nam badanie krwi oraz moczu. Tylko znalezienie przyczyny powstania sińców likwiduje ich objawy, dlatego tak ważne jest wykluczenie wyżej wymienionych chorób. Jeśli badania wyjdą prawidłowo musimy koniecznie dać odpocząć naszemu organizmowi, warto jest w takim przypadku wybrać się na weekend do spa lub chociaż porządnie zrelaksować się w domu. W przypadku jednak, gdy lekarz zauważy jakieś nieprawidłowości zleci nam kolejne badania lub wdroży leczenie farmakologiczne.

W jaki sposób zakryć sińce pod oczami.
W przypadku zamaskowania sińców pomocy jest odpowiedni korektor pod oczy, który oprócz zakrycia cieni dodatkowo rozświetli naszą skórę. Warto jest również stosować różnego rodzaju maseczki oraz kremy, jak również przyłożyć na kilka chwil kostkę lodu pod oczy.

W czasach ciągłego pośpiechu pamiętajmy jednak, aby znaleźć odrobinę czasu na odpoczynek i dać ciału zregenerować się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.