Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce

12 października 2020


Z całą pewnością można stwierdzić, że wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń z niemowlakiem jest bardzo korzystne dla jego rozwoju. Wśród różnych zabawa wspierających dziecko można przede wszystkim wymienić ćwiczenia z niemowlakiem na piłce. Mają one bardzo korzystne efekty, dlatego są bardzo polecane w tej grupie wiekowej. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Nauka siadania

Wśród różnego rodzaju ćwiczeń, które można wykonywać z niemowlakiem na piłce można wymienić zadania wspierające przede wszystkim naukę siadania. Nauka siadania z całą pewnością jest bardzo istotna w codziennym funkcjonowaniu każdego dziecka, dlatego warto się nią zainteresować odpowiednio wcześniej. Dziecko powinno mieć na piłce podpartą głowę, a także tułów. Dziecko jest trzymane za biodra, co skłania je do unoszenia głowy, a następnie tułowia. Jeśli ruch połączony jest ze skrętem kolan to dziecko może usiąść z pozycji bocznej. Podczas tego popiera się również dłoniami.

Ćwiczenia równoważne

Bardzo istotne w rozwoju każdego niemowlaka są także ćwiczenia równoważne w pozycji siedzącej. Dziecko powinno siedzieć na piłce przodem do opiekuna. Natomiast osoba prowadząca powinna podtrzymywać dziecko za kolana oraz uda. Dziecko próbuje utrzymać równowagę na piłce i pochyla się do przodu. Jeśli cofamy malucha do siebie to zaczyna on utrzymywać równowagę i pochyla się do tyłu. Ćwiczenia równoważne w pozycji siedzące są bardzo ważne dla każdego niemowlaka.

Kontrola głowy na piłce

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce mogą również obejmować takie elementy jak nauka kontrolowania głowy. Dziecko powinno leżeć przodem na piłce. Jego kończyny górne, które są wysunięte również powinny być wychylone do przodu. Natomiast samo niemowlę powinno się podeprzeć na piłce oraz unieść głowę go góry. Są to bardzo dobre ćwiczenia, które z powodzeniem może wykonywać każde dziecko nie potrafiące w pełni kontrolować ruchów swojej głowy.

Nauka podporów

Wśród różnych ćwiczeń, które można wykonywać z niemowlakiem na piłce można także wymienić naukę podporów. Podczas niej dziecko leży przodem na piłce, a jego kończyny górne są skierowane na przód. Dziecko zachęcane jest do podpierania się dłońmi na podłożu. Następnie opiekun cofa niemowlaka i czeka aż on w samodzielny sposób dokona wyprostu głowy i tułowia. Bardzo dobrą motywacją dla dziecka w tym ćwiczeniu mogą być różne zabawki, które niemowlę będzie chciało dosięgnąć. Warto wykonywać tego rodzaju ćwiczenia w celu korzystnego rozwoju naszego dziecka. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skutki niedoboru magnezu w ciąży.

17 października 2020

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce

12 października 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?