Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Sposoby na szybką redukcję tkanki tłuszczowej

19 grudnia 2021 Sposoby na szybką redukcję tkanki tłuszczowej

Jeśli masz obszary dodatkowej tkanki tłuszczowej, które nie znikają po zastosowaniu metod odchudzania, takich jak dieta i ćwiczenia, możesz rozważyć laserowe usuwanie tłuszczu. Istnieje wiele różnych zabiegów kosmetycznych, które wykorzystują technologię laserową, aby pomóc w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli myślisz o laserowym usuwaniu tłuszczu, warto dowiedzieć się o tym jak wygląda tego rodzaju zabieg, jakie są przeciwwskazania i jakich rezultatów możesz się spodziewać.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa zwana również lipolizą, jest alternatywą dla tradycyjnej liposukcji. Podczas tej minimalnie inwazyjnej procedury lekarz wykorzystuje lipo laser do upłynnienia tłuszczu w wybranym obszarze. Tłuszcz jest następnie usuwany przez kaniulę (cienką rurkę). Wymagane jest jedynie znieczulenie miejscowe (w przeciwieństwie do znieczulenia ogólnego, które jest wymagane w przypadku tradycyjnej liposukcji). Zabieg trwa zazwyczaj od 45 minut do godziny. Jednym z polskich miast, gdzie przeprowadzane są takie zabiegi jest Wrocław. Coco Time to nazwa cenionego salonu, który zajmuje się tam m.in. liposukcją laserową – sprawdź ofertę na https://coco-time.pl/lipolaser-xante/.

Efekty uboczne laserowej liposukcji mogą obejmować siniaki i tkliwość w leczonym obszarze. Blizny, zakażenia lub podrażnienia mogą również wystąpić, ale są mniej powszechne. Rekonwalescencja po lipo laserowym zabiegu zależy od wielkości leczonego obszaru. Większość osób powraca do lekkich czynności po 2-3 dniach, a do energicznych aktywności, takich jak forsowne ćwiczenia fizyczne, w ciągu 10 dni.

Po ustąpieniu początkowego obrzęku, pacjenci zazwyczaj od razu widzą rezultaty, ponieważ tłuszcz został usunięty. Korzyścią dla pacjenta jest również ujędrnienie skóry w miejscu, w którym przeprowadzono liposukcję laserową. Dla niektórych ta zaleta sprawia, że liposukcja laserowa jest bardziej atrakcyjna niż tradycyjna liposukcja, która usuwa tłuszcz, ale nie napina skóry.

Gdzie może być przeprowadzony zabieg?

Każde miejsce, w którym znajduje się wystarczająca ilość tłuszczu do bezpiecznego usunięcia, nadaje się do poddania się zabiegowi. Najczęściej poddawanymi zabiegowi obszarami są brzuch i uda, a to dlatego, że nasze ciała mają tendencję do odkładania się tłuszczu w tych miejscach łatwiej niż w innych. Nie ma też jednak problemu by lipolaser poprawił podbródek, szyję, klatkę piersiową, biodra czy pośladki.

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej

Nie wszyscy pacjenci powinni poddawać się zabiegowi liposukcji laserowej. Szczególnymi przypadkami są zwłaszcza:

  • kobiety w ciąży lub karmiące, pacjentki poniżej 18 roku życia.
  • pacjenci z rozrusznikiem serca lub wszczepionym elektrycznym urządzeniem medycznym.
  • pacjenci z epilepsją
  • pacjenci z ciężkimi przypadkami cukrzycy.
  • pacjenci z poważnymi zaburzeniami tarczycy, wątroby, serca lub nowotworami.

Artykuł sponsorowany

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Japońskie smaki w Lublinie
ems

Jesteś zainteresowany reklamą?