Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zmienić swój styl? Kilka sprawdzonych zasad, które odmienią nasz wygląd

13 października 2020


Jak zmienić swój styl? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które tak naprawdę mają przepełnioną garderobę, jednak codziennie nie do końca wiedzą co na siebie włożyć. Zarówno panie, jak i panowie często chcieliby
ubierać się zupełnie inaczej, lecz nie mają pomysłu ani wystarczających funduszy, by wyrzucić wszystkie dwoje rzeczy i od nowa stworzyć swoją szafę. Dlatego też poniżej przedstawiono kilka podstawowych zasad, które sprawią, że znalezienie odpowiedniego stylu wcale nie będzie takie skomplikowane.

Porządki w szafie

Zmianę stylu należy rozpocząć od gruntownych porządków we własnej szafie. Niestety, zarówno panie, jak i panowie mają tendencje do zbierania ubrań i chowania w szafie rzeczy, których tak naprawdę nigdy nie mieli na sobie. Często w garderobach można znaleźć także ubrania z metkami, które są wynikiem szybkich i nieprzemyślanych zakupów.

Mniej ubrań, łatwiejszy wybór

Mnóstwo ubrań wcale nie sprawia, że lepiej się ubieramy. Wręcz przeciwnie – lepiej jest zostawić w szafie tylko te rzeczy, które tak naprawdę lubimy i w których dobrze wyglądamy. Warto poświęcić chwile, by stworzyć kilka zestawów z ulubionymi rzeczami, po które można sięgnąć w te dni, gdy kompletnie nie wiadomo w co się ubrać. Ponadto, takie gotowce świetnie się sprawdzają, gdy zależy nam na ciekawych i przemyślanych stylizacjach.

Lepsza klasyka, niż sezonowe trendy

Już od dawna styliści proponują, by inwestować w ubrania, które są ponadczasowe i klasyczne niż w sezonowe trendy, które po kilku miesiącach z przytupem przestają być modne. Dlatego też proponuje się, by każdy w swojej szafie miał dobrze skrojoną czarną marynarkę, świetnej jakości koszulę oraz uniwersalny, bawełniany t-shirt. Jeśli chodzie o garderoby pań, bezapelacyjnie musi się u nich znaleźć klasyczna mała czarna sukienka, która dobrze będzie prezentować się zarówno w pracy, jak i na wieczornej randce z partnerem. U panów natomiast nie może zabraknąć dopasowanego, eleganckiego garnituru w czerni lub w granacie.

Trzeba postawić na jakość

Coraz więcej osób świadomych jest, że zdecydowanie lepiej jest posiadać jedną porządną rzecz, wykonaną z dobrej jakości materiału, która posłuży nam przez kilka lat, niż mnóstwo ubrań, które po kilku praniach trzeba wyrzucić bo całkowicie zmieniają swój kształt. I niekoniecznie mowa tu o tym, by obwiesić się markami i logo światowych projektantów. Lepiej po prostu kupić np. jeden aczkolwiek świetny t-shirt, który można założyć pod marynarkę do pracy lub do typowo sportowych outfitów, niż co chwila kupować koszulki za kilkanaście zlotach, które tak naprawdę nie są ani szykowne, ani gustowne.

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Japońskie smaki w Lublinie
ems

Jesteś zainteresowany reklamą?