Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Domowe sposoby na katar u dziecka

28 września 2020


Katar powoduje utrudnioną drożność przewodów nosowych i niestety prowadzi do zaburzenia w oddychaniu, a także przeszkadza w jedzeniu, spaniu i zabawie. Zdecydowanie warto więc poznać domowe sposoby na katar u dziecka.

Domowe sposoby na katar

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na katar u dziecka są domowe inhalacje. Wykonuje się je przy użyciu soli kuchennej, która pomaga udrożnić nos i ułatwić oddychanie. Taka inhalacja może być wykonana również z innych produktów, takich jak chociażby rumianek, tymianek, czy inne zioła. Co ciekawe, istotną kwestią jest również czyszczenie nosa. Taki zabieg polega na wpuszczeniu do nosa kropli soli fizjologicznej. Zaleca się, aby takie krople były stosowane 2-3 razy dziennie. Ponadto, bardzo wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, iż niezwykle istotna jest dieta. Powinna być ona bogata w witaminę C, która przecież podnosi odporność organizmu, a także zmniejsza katar. Dla dziecka najbardziej odpowiednie będą soki zawierające dużą dawkę owoców i witamin. Co więcej, ważne okazuje się także ułożenie malucha do snu. Jeśli dziecko położone jest do snu na plecach, to powinno trzymać głowę wyżej. Ułatwi to uwalnianie się wydzieliny z nosa, który nie będzie się korkował i zapychał. Jeszcze lepiej, gdy dziecko śpi na brzuchu. Wtedy właśnie substancje zawarte w nosie spływają samoistnie i zdecydowanie lepiej oddycha się maluchowi, dzięki czemu może on spokojniej spać.

Uwaga na alergię

Warto mieć na uwadze to, że jeśli u dziecka katar utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, to zdecydowanie należy udać się z tym jak najszybciej do lekarza. Niestety ciągły katar połączony z napadami kichania może być objawem chociażby alergii. Wizyta u doktora w tym przypadku jest niesłychanie konieczna i nie należy z nią zbytnio zwlekać. Zostanie wtedy zlecone wykonanie testów alergicznych, dzięki czemu będzie można dowiedzieć się na co dziecko jest uczulone. W takiej sytuacji należy również odstawić oczywiście wszystkie wcześniej wspomniane domowe metody na katar. Nie będą one skuteczne, gdyż po prostu nie są w tym przypadku oznaką przeziębienia.

Podsumowując, zdecydowanie warto bliżej poznać wszystkie domowe sposoby na katar, które w znacznym stopniu mogą pomóc maluchowi. Nie ulega wątpliwości, iż są one skuteczne, dzięki czemu dziecko znów może wrócić do dobrego funkcjonowania. Warto jednak pamiętać, iż długo utrzymujący się katar może być niestety oznaką alergii. W takim przypadku należy podjąć się wszystkich wcześniej wymienionych czynności.

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skutki niedoboru magnezu w ciąży.

17 października 2020

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce

12 października 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?