Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wykonać makijaż cieniami?

14 października 2020


Z całą pewnością można stwierdzić, że odpowiedni wygląd jest bardzo istotny dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Dlatego powinna ona w szczególny sposób zadbać o wykonywany przez siebie makijaż, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Podczas tworzenia makijażu dość istotna jest odpowiednia oprawa oka. Do jej wykonania wykorzystuje się bardzo zróżnicowane kosmetyki, wśród których można wymienić cienie do powiek.

Nakładanie bazy

Makijaż cieniami wymaga od nas przede wszystkim odpowiedniego nałożenia bazy. Jest to bardzo istotne w całym procesie, ponieważ gwarantuje jego pełne powodzenie. Przede wszystkim baza powinna być nałożona na całą powiekę. Najlepiej aby znajdowała się ona aż pod brwiami. Kolejnym etapem jest właściwe zagruntowanie bazy. Można to zrobić korzystając z pudru lub cielistego cienia do powiek. Jeśli pominie się ten etap to na powiekach mogą powstać niekorzystnie się prezentujące plamy, co nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Jak nakładać cienie?

Cienie na powieki również powinny być w odpowiedni sposób nakładane. Na początku powinien zostać nałożony cień bazowy, który będzie posiadał stosunkowo jasny odcień. Wśród najbardziej popularnych kolorów można wymienić w szczególności takie barwy jak wszelkiego rodzaju beże, brązy, a także szarości. Na pewno będzie się to bardzo dobrze prezentowało. Wykorzystanie bazowego cienia zagwarantuje nam bardzo płynne przejście pomiędzy kolorami, co zdecydowanie będzie się dobrze prezentować podczas wykonywania tego rodzaju makijażu. Cień o charakterze bazowym powinien zostać nałożony przede wszystkim w takich miejscach jak załamania powieki. Następnie rozprowadza się go w górę. Jednak pod brwią powinna zostać pewna wolna przestrzeń. Na pędzlu, którym wykonujemy tego rodzaju makijaż nie powinna się znajdować nadmierna ilość kosmetyku. Warto o to zadbać, dla jak najbardziej korzystnych efektów.

Blendowanie cieni

Podczas wykonywania makijażu cieniami dość istotne jest również ich odpowiednie blendowanie. Blendowanie przede wszystkim oznacza wykonywanie kulistych oraz półkulistych ruchów pędzlem do makijażu. Należy to wykonywać od zewnętrznej do wewnętrznej strony powieki, a następnie na odwrót. Cień powinien być rozcierany przede wszystkim w bardzo delikatny sposób. Dzięki temu wszystko będzie się w fantastyczny sposób prezentować. Oprócz tego powinno się trzymać pędzel bliżej trzonka niż włosia. Sprawi to, że wykonywany makijaż będzie w dużo bardziej efektywny sposób, co jest bardzo istotne. Należy również zwrócić swoją szczególną uwagę na wybór odpowiedniego pędzla do makijażu.

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Japońskie smaki w Lublinie
ems

Jesteś zainteresowany reklamą?