kasza2go.pl

Kasza2go.pl – zdrowie, dieta lifestyle, moda

Lifestyle Zdrowie

Domowe sposoby na spuchnięte nogi

Z całą pewnością można stwierdzić, że spuchnięte nogi są bardzo nieprzyjemnym objawem. Dlatego warto im zapobiegać, jeśli tylko mamy taką możliwość. Natomiast jeśli już się pojawią to warto z nimi skutecznie walczyć. W tym celu powinno się zastosować wszelkiego rodzaju domowe sposoby na spuchnięte nogi. Bez wątpienia mogą one nam przynieść szereg korzyści zdrowotnych.

Odpowiednie nawodnienie

Przede wszystkim aby zmniejszyć występowanie spuchniętych nóg należy się w odpowiedni sposób nawadniać. Każdy człowiek codzienne powinien spożywać optymalne ilości wody, aby móc w prawidłowy sposób funkcjonować. Zazwyczaj ilość wody lub innych płynów wynosi około dwa litry. W przypadku, gdy spożywamy na co dzień zbyt małą ilość płynów to nasz organizm zaczyna je gromadzić i puchnąć. Jest to z całą pewnością dla nas bardzo niekomfortowe, dlatego warto tego unikać poprzez spożywanie odpowiedniej ilości wody.

Woda z octem jabłkowym

Bardzo polecanym sposobem na zmniejszenie opuchlizny nóg jest moczenie ich w wodzie z octem jabłkowym. W tym celu powinno się napełnić miskę zimną wodą oraz dolać do niej jedną szklankę octu jabłkowego. Nogi powinno się moczyć przez około dwadzieścia minut, ponieważ będzie to optymalna ilość czasu. Tego rodzaju zabieg ma bardzo korzystne efekty. Przede wszystkim minimalizuje obrzęki nóg, ale także w fantastyczny sposób je wygładza. Dlatego warto go wypróbować, jeśli zmagamy się z różnego rodzaju problemami z nogami.

Herbaty ziołowe

W celu pozbycia się opuchlizny z nóg warto również spożywać herbatki lecznicze, które są przygotowywane na bazie ziół. Wśród roślin, które mają bardzo korzystne właściwości moczopędne można w szczególności wymienić pokrzywę, koper, mniszek lekarski, a także hibiskus. W korzystny sposób wpływają one na pracę nerek, a także oczyszczają organizm. Dlatego warto je stosować, jeśli zmagamy się z problemem nadmiernie opuchniętych nóg. Codziennie należy wypijać jedną lub dwie szklanki naparu z ziół, aby odczuć korzystne efekty jego działania.

Kąpiel z mięta

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się opuchlizny z nóg będzie również kąpiel z miętą, która jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Do gotującej się wody należy dodać dwie łyżki liści suszonej mięty. Następnie całość warto przelać do miski i ostudzić, ponieważ moczenie nóg nie powinno się odbyć w zbyt gorącej wodzie. Kąpiel z mięta z całą pewnością złagodzi obrzęki, które znajdują się na nogach, a także zminimalizuje występowanie zmęczenia nóg. Dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich przemęczonych osób.