Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Treningi personalne EMS – ćwicz pod okiem doświadczonego trenera!

9 stycznia 2023 ems


Chcesz poprawić swój wygląd, zmniejszyć nadwagę czy uzyskać lepszą kondycję? Zrobisz to z treningami personalnymi EMS! Zobacz, czym dokładnie one są i dlaczego warto je wybrać!

Co to jest trening personalny?

Trening personalny to indywidualnie dopasowany plan treningowy, który jest tworzony przez osobistego trenera dla konkretnej osoby, by pomóc jej w osiągnięciu najlepszych rezultatów.

Trening personalny jest dostosowany do indywidualnych celów i potrzeb, a trener pomaga osobie trenującej osiągnąć te optymalne efekty poprzez dostosowanie treningu, motywowanie i dostarczanie wskazówek dotyczących ćwiczeń i diety.

Dlaczego warto korzystać z treningów personalnych?

Osobisty trener może pomóc swojemu klientowi w:

  • tworzeniu planów treningowych
  • dostosowaniu ćwiczeń do celów
  • poprawie techniki ćwiczeń
  • poprawie motywacji
  • poprawie ogólnego stanu zdrowia
  • przezwyciężeniu barier, które uniemożliwiają regularne ćwiczenie
  • monitorowaniu postępów

Dzięki temu efekty, jakie można uzyskać przez trenowanie, są znacznie lepsze niż w przypadku samodzielnych ćwiczeń. To powoduje, że zainteresowanie treningami personalnymi jest tak duże i decyduje się na nie wiele osób.

Personalne treningi EMS – na czym polegają?

Obecnie treningi personalne są oferowane w różnych wariantach, w tym także jako trening EMS. Czym dokładnie są tego typu treningi?

Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśniowej. EMS daje możliwość uzyskania znacznie lepszych efektów niż zwykłe treningi, ponieważ dochodzi wtedy do stymulacji mięśni impulsami elektrycznymi.

Personalne treningi EMS rozpoczynają się zawsze od konsultacji z trenerem personalnym, który może przygotować odpowiedni rodzaj treningu na podstawie rozmowy o celach i pomiaru parametrów ciała. Potem trener dobiera właściwy program treningowy na urządzeniu do EMS.

W trakcie takiego treningu nosi się specjalną kamizelkę, która wyposażona jest w elektrody przylepiane do skóry. Elektrody te przekazują do tkanki mięśniowej impulsy elektryczne, które powodują intensywną pracę mięśni podczas ruchu.

Ruchy podczas treningów EMS nie są jednak forsowne i męczące, dlatego też jest to również dobry wybór dla osób, które z różnych względów nie mogą ćwiczyć często i intensywnie. Mogą między innymi korzystać z nich osoby z nadwagą i otyłością, dolegliwościami stawowymi, seniorzy, osoby po urazach, kontuzjach, podczas rehabilitacji.

Dla kogo wskazane są treningi EMS?

Trening EMS może być stosowany samodzielnie albo jako uzupełnienie tradycyjnych treningów siłowych lub jako forma treningu dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą wykonywać tradycyjnych ćwiczeń. 

Elektrostymulacja mięśni jest powszechnie stosowana przez sportowców, ale także przez osoby prywatne, które chcą poprawić swoją sylwetkę, zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej lub zwiększyć siłę mięśni.

Ze względu na szerokie przeznaczenie EMS to forma treningów, które mogą pomóc wielu osobom w osiągnięciu zamierzonych celów treningowych.

Gdzie dostępne są treningi elektrostymulacji mięśniowej?

Obecnie trening EMS jest szeroko dostępną ofertą, z której można skorzystać w różnych klubach na terenie Polski. Więcej o nich pod linkiem intime.pl

Osoby zamierzające zapisać się na trening EMS w Krakowie mogą wybrać go w różnych punktach działających na terenie całego miasta. Warto zobaczyć różne oferty i porównać je ze sobą.

W przypadku ofert jak trening EMS Kraków prezentuje ceny na poziomie wynoszącym od około 120 do 200 złotych za jedną sesję treningową. Przy wykupieniu karnetu obejmującego więcej sesji można uzyskać dodatkowe oszczędności.

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Japońskie smaki w Lublinie
ems

Jesteś zainteresowany reklamą?