Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zachować formę podczas wakacji?

8 czerwca 2022


Wakacje to czas, kiedy w naszym menu gości zdecydowanie więcej warzyw i owoców, niż w porze zimowej. Z drugiej strony, nieco częściej pozwalamy sobie na drobne grzeszki, które sprawiają, że po urlopie wracamy do domu z kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Oto kilka rad na to, jak zachować formę podczas wakacji.

Aktywność fizyczna na urlopie

Podczas wakacji często zapominamy o aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli wybieramy urlop w wersji all inclusive. Dostępność posiłków, napojów i różnego rodzaju rozrywek sprawia, że często nie mamy ochoty wychodzić poza ośrodek, a nasz codzienny ruch ogranicza się jedynie do krótkich wizyt w basenie. To błąd, który zwykle prowadzi do tego, że po wakacjach przybywa nam nieco w pasie. Warto więc każdego dnia wybrać się na spacer – jest to prosta aktywność, która idealnie sprawdza się nawet w upały. Wchodząc do basenu, pływajmy, a nie moczmy jedynie nóg. Bierzmy też udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych, które pomogą nam zachować formę.

Jak odmówić sobie kolejnych przekąsek?

Gofry z bitą śmietaną, lody czy danie typu fast food – tego typu przekąsek trudno jest nam sobie odmówić podczas urlopu. Co gorsza, zwykle po różnego rodzaju smakołyki sięgamy wieczorem, gdy nasza przemiana materii nie pracuje już na pełnych obrotach. Dlatego też bardzo ważna jest silna wola i umiejętność ograniczenia słodkich i słonych przekąsek. Ustalmy, że raz na 2-3 dni możemy pozwolić sobie na drobne odstępstwo od diety, jednocześnie dbając o zróżnicowane, zdrowe posiłki oraz regularną aktywność fizyczną. Jeśli wybieramy się na lody, unikajmy zbędnych dodatków, w postaci sosów czy śmietany. Jeśli natomiast zamierzamy zjeść kaloryczny obiad, następnego dnia nieco odchudźmy swoje menu. 

Jak być fit podczas kempingu?

Jeśli urlop zamierzamy spędzić na kempingu, zrezygnujmy ze stołowania się na mieście. Posiłki, jakie spożywamy w restauracjach czy w barach zwykle dostarczają nam wielu kalorii, a jednocześnie nie są zbyt odżywcze. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem będzie szafka kempingowa, przenośna lodówka oraz mini palniki, na których będzie można ugotować obiad. Co prawda nie będzie to wyszukana kuchnia, jednak pozwoli nam to jeść smacznie i zdrowo. Samodzielne gotowanie pozwala również zaoszczędzić, co jest niezwykle istotne dla osób, których budżet wakacyjny jest znacznie ograniczony. Pamiętajmy, że do przygotowania posiłków we własnym zakresie będą nam potrzebne odpowiednie składniki, przy czym część z nich możemy zabrać ze sobą z domu, pozostałe zaś dokupić na miejscu. Produkty z krótką datą ważności oraz warzywa czy owoce będziemy musieli dokupować na bieżąco.

Zachowanie formy podczas wakacji wydaje się być ogromnym wyzwaniem, jednak w rzeczywistości wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby wrócić z urlopu bez dodatkowych kilogramów. Wbrew pozorom, wcale nie musimy mocno się ograniczać, natomiast powinniśmy jeść mądrze i z wyczuciem. Pamiętajmy także o sporej dawce aktywności fizycznej, w miarę możliwości, codziennej. 

 

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Japońskie smaki w Lublinie
ems

Jesteś zainteresowany reklamą?