kasza2go.pl

Kasza2go.pl – zdrowie, dieta lifestyle, moda

Lifestyle Moda

Dobre odżywki do włosów – jak wybrać idealny produkt dla siebie?

Każda z kobiet marzy o pięknych, błyszczących i zdrowych włosach. Niektórym może się wydawać, że piękne włosy to efekt czasochłonnych i drogich zabiegów w salonach kosmetycznych. W niektórych przypadkach rzeczywiście tak jest. Niemniej jednak efekt pięknych i zadbanych włosów można równie dobrze osiągnąć w domowym zaciszu, nie wydając przy tym niebotycznych kwot. Kluczem jest odpowiedni dobór kosmetyków dostosowanych do potrzeb poszczególnych typów włosów.

Jak określić swój typ włosów?

Trudno mówić o trafnym wyborze kosmetyków, jeśli nie wiemy, jaki posiadamy typ włosów. W ostatnim czasie zaczęto wyróżniać poszczególne typy włosów ze względu na ich porowatość. Porowatość włosów polega na stopniu odchylenia ich łusek. Włosy niskoporotawe to takie, których łuski przylegają do siebie. Jest to najbardziej pożądany typ włosów, bowiem są one piękne i zdrowe. Ich przeciwieństwem są włosy wysokoporowate, czyli takie, których łuski są od siebie znacznie odchylone, co skutkuje suchymi i zniszczonymi włosami. Rozwiązaniem takiego problemu są dobre odżywki do włosów, które nawilżają włosy i dostarczają im niezbędnych składników odżywczych.

Dobre odżywki do włosów suchych i zniszczonych

Z problemem suchych i zniszczonych włosów spotyka się bardzo dużo osób. Na przesuszenie skóry głowy i włosów ma wpływ wiele czynników takich jak twarda woda, kosmetyki z dodatkiem SLS, czy problemy ze strony układu hormonalnego. Warto więc zbadać przyczynę złej kondycji włosów tak, aby móc dobrać odpowiednią pielęgnację i zapobiec ich dalszej degeneracji. Zniszczone włosy bardzo często nadają się jedynie do ścięcia. Aby jednak tego uniknąć, należy zaopatrzyć się w delikatny szampon, który nie podrażnia skóry głowy oraz dobre odżywki do włosów, które dogłębnie je nawilżą. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością stosowanych kosmetyków. Pamiętajmy, że nawet najlepsze produkty mogą przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego, jeśli będziemy używać ich w nadmiarze.

Naturalne kosmetyki do włosów

Coraz więcej osób w trosce o środowisko naturalne decyduje się na wybór kosmetyków, powstałych na bazie surowców naturalnego pochodzenia. Naturalne produkty pozbawione są podstawowego składnika kosmetyków chemicznych, czyli SLS – agresywnego detergentu, który może podrażnić wrażliwą skórę głowy, powodując łupież oraz wypadanie włosów. Dobre odżywki do włosów o naturalnym składzie są nieco droższe i trudniej dostępne od tych ze sklepowych półek. Efekty działania kosmetyków naturalnych nie są także natychmiastowe. Niemniej jednak warto na nie trochę dłużej poczekać, gdyż są one długotrwałe.