kasza2go.pl

Kasza2go.pl – zdrowie, dieta lifestyle, moda

Lifestyle Zakupy Zdrowie

Do czego służy chusta do jogi?

W rozpędzonym i zabieganym świecie trudno znaleźć chwilę, by się zatrzymać i zrelaksować. Warto jednak to zrobić, bo narzucone tempo, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, a także, o czym coraz częściej wspominają lekarze, zły sposób oddychania bardzo szybko może odbić się na zdrowiu. Pomoc w zatrzymaniu się, skoncentrowaniu się na własnych potrzebach i odzyskaniu równowagi przynosi joga.

Nie taka straszna

Wiele osób patrząc na zdjęcia reklamujące zajęcia z jogi, myśli „to nie dla mnie”. Zdjęcia bowiem przedstawiają pozy, które wydają się trudne do wykonania, które wymagają wysiłku i nie wiadomo jakich umiejętności. Obco brzmiące nazwy także nie pomagają zjednać zwolenników ćwiczeń i medytacji. A tymczasem wystarczy pójść na pierwsze zajęcia, by przekonać się, że nie taka joga straszna, i że przynosi wiele korzyści.

Co jest potrzebne do ćwiczeń?

Podstawową rzeczą jest ubiór. Musi być wygodny, nie krępujący ruchów. Warto w sklepie sportowym wybrać strój dedykowany do uprawiania tego rodzaju aktywności. Drugą rzeczą, bez której nie można się obejść jest mata, na której wykonywane są ćwiczenia. Mata powinna powinna być cienka, z materiału trwałego, zapewniającego izolację od chłodu podłogi, kurzu, nie absorbującego potu i wilgoci. Podczas wykonywania ćwiczeń przydadzą się też krzesła, wałki, kostki, koła i chusty.

Chusta do jogi

Chusta, zwana także hamakiem umożliwia ćwiczenia aeriel jogi. Joga z chustą to połączenie akrobatyki, sztuki cyrkowej, pilatesu i pozycji znanych z klasycznej jogi, a jej zasadniczą zaletą jest to, że podczas ćwiczeń kręgosłup i stawy nie są obciążane. Podwieszona pod sufitem lub w futrynie drzwi chusta umożliwia wykonywanie pozycji wiszących i siedzących, a po ćwiczeniach może pełnić rolę fotela. Jakie cechy posiadają chusty do jogi? Najlepsze chusty do ćwiczeń posiadają:
– wymiary szerokość 2,8 m i długość min. 5 m,
– lekką rozciągliwość podłużną,
– dużą wytrzymałość statyczną (ok. 1380kg), i obciążenie dynamiczne ok. 800 kg,
– różne kolory.
Materiałem, z którego najczęściej wykonywane są chusty jest 108″ Denier 40 Count Tricot Shine Nylon Fabric – tkanina przyjemna w dotyku, która nie powoduje otarć i siniaków. Chusta powinna mieć dobrze wykończone krawędzie, dzięki czemu tkanina nie będzie się rolować i pruć.

Jak zamontować chustę do ćwiczeń we własnym mieszkaniu?
Chusta do jogi zazwyczaj sprzedawana jest w zestawie z karabinkiem stalowym. Rodzaj haka lub osprzętu do montażu w suficie zależy od rodzaju powierzchni montażowej – w suficie z betonu lub żelbetu najlepiej sprawdzi się zestaw do instalacji w suficie, zaś belkę konstrukcyjną najlepiej „objąć” taśmami lub lonżami alpinistycznymi. Jeśli ktoś chce, by chusta się obracała, do zestawu może dokupić krętlik.