Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Do czego służy chusta do jogi?

3 października 2020


W rozpędzonym i zabieganym świecie trudno znaleźć chwilę, by się zatrzymać i zrelaksować. Warto jednak to zrobić, bo narzucone tempo, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, a także, o czym coraz częściej wspominają lekarze, zły sposób oddychania bardzo szybko może odbić się na zdrowiu. Pomoc w zatrzymaniu się, skoncentrowaniu się na własnych potrzebach i odzyskaniu równowagi przynosi joga.

Nie taka straszna

Wiele osób patrząc na zdjęcia reklamujące zajęcia z jogi, myśli „to nie dla mnie”. Zdjęcia bowiem przedstawiają pozy, które wydają się trudne do wykonania, które wymagają wysiłku i nie wiadomo jakich umiejętności. Obco brzmiące nazwy także nie pomagają zjednać zwolenników ćwiczeń i medytacji. A tymczasem wystarczy pójść na pierwsze zajęcia, by przekonać się, że nie taka joga straszna, i że przynosi wiele korzyści.

Co jest potrzebne do ćwiczeń?

Podstawową rzeczą jest ubiór. Musi być wygodny, nie krępujący ruchów. Warto w sklepie sportowym wybrać strój dedykowany do uprawiania tego rodzaju aktywności. Drugą rzeczą, bez której nie można się obejść jest mata, na której wykonywane są ćwiczenia. Mata powinna powinna być cienka, z materiału trwałego, zapewniającego izolację od chłodu podłogi, kurzu, nie absorbującego potu i wilgoci. Podczas wykonywania ćwiczeń przydadzą się też krzesła, wałki, kostki, koła i chusty.

Chusta do jogi

Chusta, zwana także hamakiem umożliwia ćwiczenia aeriel jogi. Joga z chustą to połączenie akrobatyki, sztuki cyrkowej, pilatesu i pozycji znanych z klasycznej jogi, a jej zasadniczą zaletą jest to, że podczas ćwiczeń kręgosłup i stawy nie są obciążane. Podwieszona pod sufitem lub w futrynie drzwi chusta umożliwia wykonywanie pozycji wiszących i siedzących, a po ćwiczeniach może pełnić rolę fotela. Jakie cechy posiadają chusty do jogi? Najlepsze chusty do ćwiczeń posiadają:
– wymiary szerokość 2,8 m i długość min. 5 m,
– lekką rozciągliwość podłużną,
– dużą wytrzymałość statyczną (ok. 1380kg), i obciążenie dynamiczne ok. 800 kg,
– różne kolory.
Materiałem, z którego najczęściej wykonywane są chusty jest 108″ Denier 40 Count Tricot Shine Nylon Fabric – tkanina przyjemna w dotyku, która nie powoduje otarć i siniaków. Chusta powinna mieć dobrze wykończone krawędzie, dzięki czemu tkanina nie będzie się rolować i pruć.

Jak zamontować chustę do ćwiczeń we własnym mieszkaniu?
Chusta do jogi zazwyczaj sprzedawana jest w zestawie z karabinkiem stalowym. Rodzaj haka lub osprzętu do montażu w suficie zależy od rodzaju powierzchni montażowej – w suficie z betonu lub żelbetu najlepiej sprawdzi się zestaw do instalacji w suficie, zaś belkę konstrukcyjną najlepiej „objąć” taśmami lub lonżami alpinistycznymi. Jeśli ktoś chce, by chusta się obracała, do zestawu może dokupić krętlik.

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Japońskie smaki w Lublinie
ems

Jesteś zainteresowany reklamą?