kasza2go.pl

Kasza2go.pl – zdrowie, dieta lifestyle, moda

Dieta Lifestyle Zdrowie

Popularne rodzaje potraw z kaszą

Kasza jest jednym z najbardziej popularnych składników różnego rodzaju potraw. W sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje kasz, dlatego z całą pewnością każdy będzie mógł wybrać taki produkt, jaki mu w pełni będzie smakował. Wśród nich można wymienić kaszę gryczaną, jaglaną, pęczak, a także kus kus. Warto poznać najbardziej popularne potrawy z kaszą.

Krupnik

Wśród różnych potraw, które zawierają w swoim składzie kaszę można przede wszystkim wyróżnić taką zupę jak krupnik. W jej składzie można znaleźć przede wszystkim liczne warzywa. Wśród nich najczęściej wymienia się ziemniaki, marchew, pietruszkę, seler, a także cebulę. Do krupniku dodaje się zazwyczaj kaszę jęczmienną drobną, która w fantastyczny sposób podkreśla smak tej zupy. Jest to bardzo lekkie i sycące danie, które z całą pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto je spróbuje.

Jaglanka

Wśród popularnych potraw, które wykonywane są z wszelkiego rodzaju kasz można również wymienić jaglankę, która swoim wyglądem oraz konsystencją przypomina owsiankę. Tego rodzaju kasza najczęściej podawana jest na słodko. Bardzo popularnymi dodatkami do niej są w szczególności owoce. Jednak można ją również spożywać z miodem, jogurtem czy też dżemem. Idealnie się sprawdzą w tym przypadku także wszelkiego rodzaju bakalie, czyli na przykład rodzynki i orzechy.

Gulasz

Potrawy z kaszą obejmują również takie danie jak gulasz. Jest to mięsny sos, w którym dodatkowo znajdują się kawałki mięsa, na przykład wieprzowego czy też wołowego. Tego rodzaju danie zazwyczaj podawane jest z kaszą gryczaną, jednak można je również spożywać z innymi rodzajami kaszy, na przykład kaszą pęczak czy też jęczmienną. Gulasz jest bardzo wyrazisty w smaku, dlatego jest to danie polecane w szczególności wszystkim osobom, które doceniają aromatyczną kuchnię pełną smaków. To danie z całą pewnością zasmakuje każdemu.

Kus kus z kurczakiem

Wśród różnych rodzajów potraw, które są wykonane z kasz można również wymienić kus kus z kurczakiem. Kasza kus kus jest bardzo popularna i chętnie wybierana przez wiele osób. Można ją podawać na wiele różnych sposobów, jednak fantastycznie smakuje w zestawie z różnymi warzywami, a także kurczakiem. Z powodzeniem może być podawana z pomidorami czy też papryką w różnych kolorach, a nawet fasolką szparagową. Kaszę tego rodzaju można również zapiekać z sosem pomidorowym lub szpinakowym, co z całą pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego. Warto spróbować dań stworzonych na bazie tej kaszy, ponieważ mają wspaniały smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.