Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Dekoracja stołu, czyli jak przygotować najpiękniejszą imprezę

16 lipca 2021 dekoracja stołu


Jesteś w trakcie przygotowań do ważnej uroczystości?
Chcesz wyróżnić swoją domówkę pięknie ułożonym stołem?
A może po prostu szukasz dekoracji na stół, która będzie pięknie wyglądała podczas posiłku i efektownie zdobiła przestrzeń na stole, gdy ten nie jest używany?

Mamy kilka pomysłów, którymi chętnie się podzielimy.

Przede wszystkim ogromną kopalnią kreatywnych pomysłów jest aplikacja Pinterest. To strona, na której internauci dzielą się swoimi pomysłami na wszystko (od malowania paznokci, przez projektowanie ogrodów, po organizacje imprez okolicznościowych). Poruszając się po serwisie należy wpisać szukaną przez siebie frazę i przeglądać pomysły z całego świata.

Jesteś bardzo kreatywną osobą?
Możesz samemu publikować swoje dekoracje stołu.

Ale wracając do rzeczy – jak przekuć wygląd stół w hit wieczoru i zaimponować wszystkim gościom?

Dekoracja stołu powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Należy ułożyć dodatki tak, aby nie przeszkadzały gościom w spożywaniu posiłku i nakładaniu na talerz. Przez środek stołu warto użyć jako dekoracji bieżnik. W sklepach są ogólnodostępne bieżniki papierowe, w bardzo ciekawej kolorystyce. Na środku stołu można postawić, w zależności od pory roku, piękny wazon z żywymi kwiatami albo piękny stroik zimowy.

Kolejnym etapem jest ułożenie naczyń oraz sztućców. W tym przypadku warto zapoznać się z zasadami układania zastawy na stole, dzięki którym ogólny obraz stołu jest przejrzysty i sprawia wrażenie porządku. W kolejnym etapie warto rozplanować sobie ułożenie dzbanków z napojami oraz przygotować miejsce na miski i wazy z posiłkami.

Dlaczego planujemy to wcześniej? Bo gdy goście się zejdą, nie będzie czasu na zastanawianie się gdzie co położyć.

Czym jeszcze można udekorować stół?
Dekoracja stołu dla dzieci powinna być kolorowa, spokojnie można rozsypać konfetti lub serpentyny na blacie stołu. Dodatkowo niezwykle atrakcyjnie wyglądają na stole dla dzieci balony w wazonie.

Dekoracja stołu dla dorosłych z kolei powinna być bardziej stonowana. Na stole przede wszystkim najważniejsze jest w tym przypadku jedzenie, dlatego trzeba je jak najładniej wyeksponować. Ciekawymi dodatkami niewątpliwe będą świece w wysokich kielichach, kwiatowe stroiki, figurki związane z tematyką imprezy, pojedyncze wazony z kwiatami i winietki z imionami gości.

Dekoracja stołu to niezwykle ważny element imprezy. Oprócz aspektu wizualnego, ma spełniać także funkcje użyteczności i bezpieczeństwa. Pięknie przygotowany stół, niewątpliwie pobudza apetyt i wzbudza podziw wśród gości! Jak u Was to wyglada? Przykładacie dużą wagę do pięknego stołu czy raczej nie zwracacie na to uwagi? Podzielcie się swoimi radami.

Przeczytaj więcej na nwonews.pl

Redakcja kasza2go.pl

Redakcja "Kasza2Go" to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, którzy łączą wiedzę i pasję, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie w dziedzinach takich jak dieta, opieka nad dziećmi, moda, zakupy, lifestyle i zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Catering FODMAP
czubryca
Kasza jaglana

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kasza jaglana