kasza2go.pl

Kasza2go.pl – zdrowie, dieta lifestyle, moda

Dieta Lifestyle Zakupy Zdrowie

Czy kefir jest pomocny w walce z odchudzaniem.

Obecnie osoby chcące zrzucić parę kilogramów szukają i wypróbowują różne diety, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w walce z odchudzaniem pomocny może okazać się kefir.

Czym tak naprawdę jest kefir

Kefir jest napojem mlecznym, lekko kwaśnym w smaku. Produkowany jest z grzybów kefirowych, które składają się z drożdży oraz bakterii. Napój ten posiada jasny kolor, jest trochę orzeźwiający, produkowany z mleka owczego, koziego oraz krowiego.

Kefir na odchudzanie

Napój mleczny jakim jest kefir reguluje pracę materii oraz dostarcza do organizmu bardzo dużo witamin i wartości odżywczych. Kefir doskonale reguluje pracę jelit, jak również przyspiesza metabolizm co jest bardzo istotne w przypadku osób odchudzających się. Napój ten posiada bardzo dużą ilość probiotyków, dlatego należy go pić również po przebytej chorobie. Kefir ma za zadanie u osób odchudzających się oczyścić organizm z toksyn oraz pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów. Diety na bazie kefiru polecane na odchudzanie nie powinny być stosowane u dzieci, osób chorych oraz trwać dłużej niż kilka dni. Podczas trwania diety zawierającej w swoim składzie tylko kefir, można schudnąć nawet do 4 kg w ciągu pięciu dni.

Na czym polega dieta kefirowa

Kefirowa dieta powinna trwać pięć dni, może ona zostać przeprowadzona na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na zastępowaniu posiłków kefirem, w pierwszym dniu diety powinno się spożywać tylko twarożki o niskiej zawartości tłuszczu. W kolejnych dwóch dniach diety pijemy tylko kefir w ilości odpowiadającej naszym potrzebom. Czwartego dnia możemy powoli zacząć już dokładać inne produkty takiej jak np.: warzywa. Piąty ostatni dzień diety pozwala na zjedzenie mięsa ( najlepiej gotowanego), a zamiast butelki wody mineralnej nadal pijemy kefir. Aby uniknąć efektu jo-jo po zakończonej diecie musimy zwiększać ilość spożywanych kalorii.
Drugi sposób diety kefirowej polega na jedzeniu przez pięć dni posiłków niskokalorycznych oraz lekkostrawnych. Posiłki te koniecznie muszą być zrobione na bazie kefiru albo podane wraz z tym napojem.

Skutki zastosowania diety dla naszego organizmu

Już w pierwszym dniu diety kefirowej możemy odczuć osłabienie, bóle głowy, złe samopoczucie czy problemy ze snem. Wszystkie te objawy powinny ustąpić po skończonej kuracji lub pod koniec jej trwania. Musimy wiedzieć, ze dieta składająca się tylko z jednego produktu może być szkodliwa dla naszego organizmu, jeżeli będziemy chcieli stosować ją dłużej.

Każda dieta powinna być dobrze przemyślana, jeśli jednak zdecydujemy się, by ją zastosować przestrzegajmy dokładnie zasad jej stosowania, żeby nie doprowadzić do wyniszczenia organizmu.